web analytics
  • +420 739 152 960
  • info@cloudforce.cz

Odstranění formátování ze zkopírovaného textu

Odstranění formátování ze zkopírovaného textu

Kateřina Černostová Žádný komentář

Pokud si zkopírujeme nějaký článek z internetu, často na pohled nevypadá moc hezky. Mísí se v něm různé styly písma a další formátování. Pro vyčištění takto nehezky vypadajícího textu existuje v aplikacích Office funkce Vymazat veškeré formátování. Po jejím použití si můžeme text naformátovat dle libosti.

Word

Ve Wordu se funkce Vymazat veškeré formátování nachází na kartě Domů ve skupině příkazů Písmo.
Word

Její použití je velmi snadné. Označíme jakkoli naformátovaný text a klikneme na ikonu této funkce. Veškerý text se změní na základní, zmizí tučné formátování, nadpisy a další nastavení formátu.

Pozadi

Další aplikace Office a Office Online

Stejnou funkci najdeme na stejném místě (karta Domů) také v aplikacích OneNote a PowerPoint.

V online aplikacích Office se funkce Vymazat formátování na stejném místě nachází ve Word Online a OneNote Online. PowerPoint Online tuto funkci neobsahuje.

Excel a Excel Online

Excelu se podobná funkci skrývá pod názvem Vymazat formáty. Nachází se opět na kartě Domů, tentokrát ale ve skupině příkazů Úpravy pod nabídkou Vymazat.

Excel_formatovani

Použití funkce je obdobné jako Vymazat veškeré formátování. Označíme buňky, které chceme vrátit do výchozího formátu, a klikneme na Vymazat formáty.  Funkce vymaže formátování jak textu, tak buněk, tedy mimo jiné jejich výplň a ohraničení. Pozor ale na použití této funkce u buněk, které máme specificky naformátované, např. jako datum nebo měnu. U nich funkce Vymazat formáty zruší i toto formátování a jejich hodnoty se mohou změnit.

Excel_formatovani_I

Excelu Online se tato funkce nachází na stejném místě pod názvem Vymazat formátování.

Zanechat komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyzkoušejte si ZDARMA O365

Office 365

Office 365

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Facebooku

Chcete ve svém zaměstnání růst a zvyšovat svou praxi? Sledujte nás také na Facebooku. Vzdělávejte se moderně, vzdělávejte se online a zajistěte si tak náskok před ostatními. Každý den nové příspěvky.