web analytics
  • +420 739 152 960
  • info@cloudforce.cz

Co umožňuje režim čtení ve Word Online

Co umožňuje režim čtení ve Word Online

Kateřina Černostová Žádný komentář

Otevřeme-li dokument přímo z OneDrive nebo z webu na SharePointu, otevře se nejprve v režimu čtení. I v tomto omezeném režimu se nachází mnoho zajímavých a velmi snadno použitelných funkcí, které nám mohou usnadnit práci. Všechny tyto funkce se nacházejí v pravém horním roku dokumentu.

Word_online_I

Základní funkce

Funkce Upravit dokument umožňuje upravit dokumentu online nebo na našem počítači, Tisk vytiskne dokument. Funkce Sdílet umožňuje udělit k dokumentu přístup dalším lidem. Tyto tři funkce jsou velmi známé, proto se jim více věnovat nebudeme. Seznámíme se se zajímavějšími funkcemi.

Rozšiřující funkce

První funkcí, kterou si zde představíme, je funkce Komentáře. Umožňuje okomentovat libovolnou část dokumentu. Pokud na tuto funkci klikneme, zobrazí se vpravo nový panel, kam můžeme vkládat komentáře k označeným částem dokumentu.

S komentářem se dá dále pracovat. Ostatní na něj mohou reagovat nebo ho smazat. Komentář je možné také odškrtnout jako dokončený. To využijeme např. v případě komentářů týkajících se potřebných oprav dokumentů.

Všechny další funkce, které si zde popíšeme, se nachází pod ikonou tří teček.

Word_online_II

První z těchto funkcí, Najít, se týká klasického prohledání dokumentu. Po kliknutí na jeho ikonu se objeví levý panel s vyhledávací kolonkou.

 

Word_online_III

Funkci Přeložit využijeme pro jednoduchý překlad dokumentu. Můžeme si vybrat z jednoho z mnoha jazyků, do kterého chceme dokument a komentáře k němu přeložit. Přeložený dokument si poté můžeme stáhnout nebo vytisknout.

Word_online_IV

Další funkce se týkají stažení dokumentu v jeho původním formátu nebo v PDF a vložení náhledu na dokument na webové stránky.

Závěr

Režim čtení u Wordu Online neslouží pouze k přečtení dokumentu, umožňuje nám také mnoho dalších funkcí. Všechny tyto funkce jsou snadno a rychle použitelné, mohou nám usnadnit naši práci.

Chcete mít neustále přehled o novinkách na našem webu?

Chcete dostávat informace o aktualizacích a novinkách na našem webu? Přihlaste se k odběru newsletteru, který vždy jednou za týden shrnuje nově přidané články a novinky. Nic Vám pak neuteče.

Zanechat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyzkoušejte si ZDARMA O365

Office 365

Office 365

Návody a rady, které na webu nenajdete

Nechte si jednou týdně zasílat zajímavé návody a rady, které na webu nenajdete. Přidejte se k našim odběratelům a šetřete, díky našim radám a tipům, svůj čas.

Sledujte nás na Facebooku

Stáhněte si ZDARMA E-book

Stáhněte si ZDARMA E-book, jak na Office 365. Dozvíte se, jak pracovat s knihovnami dokumentů na Vašem pracovním webu v SharePointu a mnoho dalšího.

Sledujte nás na Facebooku

Chcete ve svém zaměstnání růst a zvyšovat svou praxi? Sledujte nás také na Facebooku. Vzdělávejte se moderně, vzdělávejte se online a zajistěte si tak náskok před ostatními. Každý den nové příspěvky.