web analytics
  • +420 739 152 960
  • info@cloudforce.cz

OneNote pro učitele – zajímavé doplňky

OneNote pro učitele a žáky

OneNote pro učitele – zajímavé doplňky

Kateřina Černostová Žádný komentář

OneNote je jako stvořený pro školní práci. Kde jinde najdeme tolik sešitů s poznámkami, jako ve škole. Není tedy žádná náhoda, že OneNote využívá mnoho učitelů přímo na svých hodinách. Z tohoto důvodu vznikly doplňky do programu OneNote, které zjednoduší práci každému učiteli a ušetří čas.

OneNote Class Notebook Creator

První zajímavý doplněk objevili všichni učitelé, jejichž škola používá Office 365. OneNote Class Notebook Creator umožňuje snadné vytvoření poznámkových bloků k předmětu pro všechny studenty ve třídě. Sám nastaví potřebná oprávnění a vytvoří zajímavou strukturu poznámkových bloků.

Ke každému předmětu vytvoří tyto poznámkové bloky:

  • Prostor pro spolupráci – poznámkový blok, do kterého mohou psát všichni studenti i učitelé. Výborné místo pro sdílení nápadů a komunikaci.
  • Knihovna obsahu – do tohoto poznámkového bloku vkládá materiály k předmětu pouze učitel, žáci si je mohou prohlížet, nebo kopírovat do svých poznámkových bloků.
  • Poznámkové bloky studentů – každý student vidí pouze svůj poznámkový blok, ve kterém může pracovat. Učitel vidí poznámkové bloky všech svých studentů, může v nich třeba kontrolovat úkoly a zapisovat do nich známky.

OneNote_Class_Notebook_1

Učitel po vytvoření těchto bloků už jen přidá studenty, kteří se předmětu účastní, popř. další učitele, kteří budou mít k materiálům přístup. Může také upravit oddíly, které se vytvoří v poznámkových blocích jednotlivých studentů. Zkrátka během chvilky může učitel pracovat se svou třídou v prostředí OneNote.

Všechny vytvořené poznámkové bloky se ukládají do OneDrive pro firmy, takže se už žádný student nemůže vymlouvat, že si zapomněl sešit doma. Má ho přístupný odkudkoli.

Ještě více Vám o tomto doplňku prozradí tento průvodce:


Zdroj: Office Videos

Pokud Vás tento doplněk zaujal, podívejte se na interaktivní výukové video, které Vás tímto doplňkem podrobně provede.

Poznámkový blok předmětu

Novinkou, kterou Microsoft v Preview verzi představil minulý měsíc, je doplněk do desktopové verze OneNote, Poznámkový blok předmětu. Tento doplněk si můžete stáhnout na těchto stránkách, kde se o něm také dozvíte více informací.

Po stažení tohoto doplňku najdete ve svém poznámkovém bloku nový pás karet se spoustou zajímavých funkcí.

OneNote_Class_Creator_2

První ze skupin těchto funkcí umožňuje snadnou distribuci jednotlivých stránek poznámkového bloku, či celých oddílů. Učitel tak může snadno přidat do poznámkových bloků všech svých studentů stránku s domácím cvičením, nebo oddíl s tématem, které bude v následujících týdnech probírat.

Další funkce, Zkontrolovat práci studentů, pomůže učiteli rychle najít stránky s domácími úkoly napříč poznámkovými bloky studentů. Učitel tak jejich práci snadno a rychle ohodnotí.

OneNote_Class_Creator_3

Další skupina funkcí je totožná s funkcemi OneNote Class Notebook Creator, které jsme popsali v předchozí kapitole. Umožnuje vytvářet poznámkové bloky předmětu, přidávat k nim učitele a studenty a pracovat s odkazy na vytvořené poznámkové bloky.

Další funkce, Připojení, propojuje OneNote s ostatními programy pro výuku. OneNote pracuje na propojení se stále více a více programy tak, aby se mohl stát centrem pro práci učitelů i jejich žáků.

Poslední skupina funkcí obsahuje odkazy na další zdroje, kde se mohou učitelé o práci s OneNote dozvědět více informací.

Pokud Vás tento doplněk zaujal, projděte si kompletní český návod na použití tohoto doplňku.

Chcete mít neustále přehled o novinkách na našem webu?

[wysija_form id=”1″]

Zanechat komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyzkoušejte si ZDARMA O365

Office 365

Office 365

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Facebooku

Chcete ve svém zaměstnání růst a zvyšovat svou praxi? Sledujte nás také na Facebooku. Vzdělávejte se moderně, vzdělávejte se online a zajistěte si tak náskok před ostatními. Každý den nové příspěvky.