web analytics
  • +420 739 152 960
  • info@cloudforce.cz

Při odjezdu na dovolenou se Outlook Online o vše postará

Outlook Online, Automatická odpověď

Při odjezdu na dovolenou se Outlook Online o vše postará

Kateřina Černostová Žádný komentář

Outlook Online nyní obsahuje funkce, které při nastavení automatické odpovědi provedou několik úkonů, díky kterým připraví Váš kalendář a kolegy na to, že si berete dovolenou.

Po dobu své dovolené máte nyní v Outlook Online možnost:

  • Blokovat svůj kalendář po dobu, kdy jste mimo kancelář
  • Automaticky odmítat nové pozvánky na události, ke kterým dojde v době, kdy jste mimo kancelář
  • Odmítat a rušit své schůzky během tohoto období

Blokace kalendáře v době, kdy jste mimo kancelář:

Při nastavení automatické odpovědi můžete nastavit také automatickou blokaci kalendáře v době, kdy budete mimo kancelář. Ostatní, tak budou vědět, kdy jste pryč pouhým nahlédnutí do Vašeho kalendáře. Outlook totiž automaticky vytvoří schůzku na celou dobu, co je nastavena automatická odpověď.

Outlook_dovolená_3

 

Když se tedy kolegové podívají na Vaši dostupnost, za pomoci funkce Pomocník pro plánování, uvidí, že jste v době, na kterou jste dovolenou naplánovali, prostřednictvím automatické odpovědi, nedostupní.

Outlook_dovolená_4

Odmítat a rušit schůzky během období, kdy nejste v kanceláři:

Další možnost, kterou můžete při nastavování automatické odpovědi zvolit je odmítnutí a zrušení schůzek, které jsou na termín dovolené/služební cesty/apod. naplánované. Jakmile nastavíte automatickou odpověď, Outlook při zaškrtnutí možnosti, „Odmítat a rušit moje schůzky během tohoto období“, vyhledá schůzky, které jsou na toto období dohodnuty a zaznamenány v kalendáři a nabídne Vám možnost vybrat si, které schůzky má zrušit a které zanechat.

Outlook_dovolená_5

Zpráva pro účastníky zrušených schůzek:

Pro schůzky, které budou zrušeny, máte možnost také napsat zprávu, kterou Outlook odešle těm, kteří se měli schůzky zúčastnit. Pro napsání zprávy klikněte na roletkové menu pod „Odmítat a rušit moje schůzky během tohoto období“ a zvolte možnost „Vytvořte si zprávu, která má být v odpovědi“.

Outlook_dovolená_6

Automatické odpovědi v době, kdy jste pryč:

Samozřejmě práce Outlooku ještě nekončí. V době, kdy jste mimo kancelář, rozesílá Vámi nastavenou automatickou odpověď na přijaté emaily a automaticky odmítá pozvánky na události, které se konají v době Vaší dovolené.

Všechny tyto emaily a události jsou samozřejmě zachovány v doručené poště, takže po svém návratu máte přehled, co se dělo.

Jak nastavit automatickou odpověď?

V Office 365 si otevřete Poštu. Vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko a v menu, které se Vám zobrazí, zvolte Automatické odpovědi.

Outlook_dovolená_9

Chcete mít neustále přehled o novinkách na našem webu?

Chcete dostávat informace o aktualizacích a novinkách na našem webu? Přihlaste se k odběru newsletteru, který vždy jednou za týden shrnuje nově přidané články a novinky. Nic Vám pak neuteče.

Zanechat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyzkoušejte si ZDARMA O365

Office 365

Office 365

Návody a rady, které na webu nenajdete

Nechte si jednou týdně zasílat zajímavé návody a rady, které na webu nenajdete. Přidejte se k našim odběratelům a šetřete, díky našim radám a tipům, svůj čas.

Sledujte nás na Facebooku

Stáhněte si ZDARMA E-book

Stáhněte si ZDARMA E-book, jak na Office 365. Dozvíte se, jak pracovat s knihovnami dokumentů na Vašem pracovním webu v SharePointu a mnoho dalšího.

Sledujte nás na Facebooku

Chcete ve svém zaměstnání růst a zvyšovat svou praxi? Sledujte nás také na Facebooku. Vzdělávejte se moderně, vzdělávejte se online a zajistěte si tak náskok před ostatními. Každý den nové příspěvky.