web analytics
  • +420 739 152 960
  • info@cloudforce.cz

Nové funkce OneDrive pro firmy

Nové funkce OneDrive pro firmy

Kateřina Černostová Žádný komentář

Novinky se netýkají pouze synchronizačního klienta, ale také aplikace OneDrive pro firmy. První z nich najdete v seznamu Sdílené se mnou. Pokud s Vámi sdílí kolegové velké množství souborů, ze kterých většinu už dávno nepotřebujete, můžete je ze seznamu jednoduše odstranit. Stačí nechtěné soubory označit a kliknout na možnost Odebrat položku ze seznamu sdílených položek v horním panelu. Touto akcí dokumenty nesmažete, ani nezrušíte sdílení s Vámi, pouze je odstraníte z tohoto seznamu. Tím si ho můžete vyčistit a nechat v něm pouze ty soubory, se kterými skutečně pracujete.

onedrive_1

Další upgrade zjednodušuje přístup ke sdíleným souborům lidem, kteří zatím nemají účet Microsoft. Odkaz na soubor je přesměruje na přihlašovací stránku, kde budou moci zvolit možnost pro založení nového účtu. Založení účtu je zjednodušeno pouze na vložení emailu, hesla a následné potvrzení založení účtu z emailu.

Novinky pro mobilní aplikace

Microsoft představil řadu novinek pro své mobilní aplikace. První z nich se týká mobilní aplikace pro Outlook pro Android a iOS. K novému emailu nyní snadno přidáte soubor z Vašeho OneDrive pro firmy. Záleží jen a jen na Vás, jestli pošlete pouze odkaz na soubor nebo ho přidáte k emailu jako přílohu.

Přímo v mobilní aplikaci OneDrive pro Android můžete snadno vyfotit poznámky ze schůzky a označit v nich vše důležité. Poté se soubor uloží jako PDF a Vy ho budete moct sdílet se svými kolegy mnoha různými způsoby. At již přes odkaz, odesláním na mail nebo jakkoli jinak.

Širší možnosti sdílení najdete také v mobilní aplikaci OneDrive pro iOS. Dále bude možné ukládat na OneDrive soubory z jakékoli aplikace iOS.

Nové možnosti kontroly pro administrátory

Nové centrum pro správu Office 365 přineslo nové pohledy na využití jednotlivých služeb Office 365. Správci tak mohou snadno zobrazit využití OneDrive pro firmy jednotlivými zaměstnanci, včetně počtu souborů a jejich celkovou velikostí.

onedrive_2

Další funkce se týkají kontroly sdílení souborů. Pomocí PowerShell mohou správci omezit maximální počet dnů, po který budou platit odkazy pro externí sdílení souborů. Dále je možné zakázat externí sdílení souborů do určitých domén. Třeba do domény konkurence. Druhou možností je povolit sdílení pouze do určitých domén. Stačí jen otevřít SharePoint – Externí sdílení v Centru pro správu a nastavit zakázané domény.

onedrive_3

Vidíte, že jaro roku 2016 bylo na novinky pro OneDrive opravdu bohaté. A to ještě není konec, další novinky jsou shrnuty v tomto článku.

Chcete mít neustále přehled o novinkách na našem webu?

[wysija_form id=”1″]

Zanechat komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyzkoušejte si ZDARMA O365

Office 365

Office 365

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Facebooku

Chcete ve svém zaměstnání růst a zvyšovat svou praxi? Sledujte nás také na Facebooku. Vzdělávejte se moderně, vzdělávejte se online a zajistěte si tak náskok před ostatními. Každý den nové příspěvky.