web analytics
  • +420 739 152 960
  • info@cloudforce.cz

Excel Online – aktualizace, novinky, nové funkce

Excel Online – aktualizace, novinky, nové funkce

Kateřina Černostová Žádný komentář

V březnu proběhlo několik aktualizací Excelu Online, které Vám ulehčí práci při tvorbě tabulek. Došlo k rozšíření mnoha funkcí a tím se Excel Online opět o krůček přiblížil jeho desktopové verzi. Novinky Excelu Online, které přinesl březen 2016 shrnujeme v následujícím článku. Objevte co je nového

Rozšíření formátů dat

Dříve Excel Online obsahoval pouze některé formáty dat. Nyní je k dispozici stejné množství formátů dat, které je k dispozici v desktopovém Excelu.

Pro zobrazení úplného seznamu možností formátů, klikněte na kartě Domů na formát čísla. Rozbalí se menu, na jehož konci je možnost Další formáty čísel…

Novinky_Excel_online

Excel Online se pomalu dostává do podoby, která bude plně odpovídat Excelu offline, který znají a milují snad všichni uživatelé balíku Office. Dialogové okno Dalších formátů čísel tedy v online verzi Excelu vypadá stejně, jako v desktopovém Excelu, na který je většina uživatelů zvyklá.

Novinky_Excel_online_1

Seznam nejčastěji používaných měn

Pro uživatelsky příjemnější tvorbu tabulek a různých přehledů a reportů, do kterých jsou často vpisovány běžné formáty měn, nyní Excel Online obsahuje, na kartě Domů, seznam nejčastěji používaných měn.

Novinky_Excel_online_2

Rozšířené používání odkazů

Novinkou je také rozšíření práce s odkazy v tabulkách. Dříve bylo možné do jednotlivých buněk vkládat pouze URL odkaz. Nyní je možné do buňky vložit také odkaz na konkrétní buňku v tabulce či emailovou adresu.

Stačí v příslušné buňce kliknout na pravé tlačítko myši, zvolit možnost hypertextový odkaz a máte možnost vložit jednu z výše uvedených možností, na kterou chcete odkazovat.

Novinky_Excel_online_4               Novinky_Excel_online_3

Uložení místa, kde jste naposledy pracovali

Při uložení sešitu si Excel Online zapamatuje, na kterém listě v sešitě jste pracovali a při znovuotevření souboru budete opět na listě, na kterém jste svou práci skončili. Vaše práce v Excelu Online se díky této novince opět o něco zrychlí a usnadní.

Aktualizace a nové funkce nekončí

Vzhledem k tomu, že je Excel v online prostředí, je neustále doplňován o nové aktualizace a tím i funkce. Takže pro každého uživatele představuje velkou výhodu hlavně v tom, že má vždy nejaktuálnější verzi Office.

Chcete mít neustále přehled o novinkách na našem webu?

[wysija_form id=”1″]

Zanechat komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyzkoušejte si ZDARMA O365

Office 365

Office 365

Sledujte nás na Facebooku

Sledujte nás na Facebooku

Chcete ve svém zaměstnání růst a zvyšovat svou praxi? Sledujte nás také na Facebooku. Vzdělávejte se moderně, vzdělávejte se online a zajistěte si tak náskok před ostatními. Každý den nové příspěvky.