web analytics
  • +420 739 152 960
  • info@cloudforce.cz

Jak přizpůsobit design Office 365 podle svého

Jak přizpůsobit design Office 365 podle svého

V prostředí Office 365 má uživatel možnost změnit několik designových prvků a barev. Na horní navigační liště je možné změnit pozadí a to buď zvolením jednoho z předpřipravených motivů či vložením vlastního motivu, dále je možné na lištu přidat „klikací“ logo společnosti. Uživatel si může změnit také barvu textu a ikon.

 

Jak vložit vlastní motiv?

Chcete-li změnit výchozí nastavení motivu a barev stačí kliknout na záložku SPRÁVCE:

Zmena_pozadi

V centru pro správu Office 365 zvolit záložku PROFIL SPOLEČNOSTI, kde naleznete Správu vlastních motivů organizace pod záložkou VLASTNÍ MOTIVY.

Sprava_vlastnich_motivu

Ve správě vlastních motivů organizace má každý uživatel možnost nahrát obrázek pozadí, logo společnosti, vybrat vlastní barvy textu, ikon apod.

Pokud se jedná o firemní prostředí a je nutné zajistit, aby uživatelé/zaměstnanci nemohli přizpůsobovat design svých jednotlivých účtů a měli všichni stejný design, ať už z marketingového hlediska či prostého zachování jednotnosti prostředí, je možné zabránit uživatelům v přepisu nastavených vlastních motivů podle jejich výběru.

Po vložení a nastavení všech designových prvků stačí klepnout na tlačítko ULOŽIT a zvolené prvky se za několik vteřin do uživatelského prostředí Office 365 propíší.

Jak vložit předpřipravený motiv?

Office 365 také nabízí výběr z několika již vytvořených designů. Pokud se tedy nechcete zabývat vlastním nastavováním a přece jen byste si rádi design prostředí upravili tak, aby byl živější, můžete si vybrat z motivů, které pro uživatele Office 365 Microsoft připravil.

Stačí v pravém horním rohu kliknout na ozubené kolečko a zvolit záložku ZMĚNIT MOTIV.

Zmena_defaultniho_motivu

Po kliknutí na tuto záložku se uživateli zobrazí několik šablon, ze kterých si může vybrat tu, která se mu líbí a barevně mu vyhovuje.

 

Všeobecná doporučení

Pokud používáte Office 365 v domácnosti, je zcela na Vás jaký design zvolíte, jaké barvy upřednostníte a jak si jednotliví uživatelé domácnosti přizpůsobí svá prostředí. Je to Vaše online domácí pracovna, ve které by se každý uživatel měl cítit dobře a pohybovat se interaktivně.

Pokud však máte Office 365 pro firmy a využíváte jednu z forem balíčků Office 365 pro Business, doporučuje se nastavit všem uživatelům stejný design. A to jak z marketingového hlediska, tak z hlediska posilování firemní kultury.

Date:04 Úno, 2016

Categories:Office 365