web analytics
 • +420 739 152 960
 • info@cloudforce.cz

Co rozhoduje o nadpisu karet v Office Delve?

Co rozhoduje o nadpisu karet v Office Delve?

Kateřina Černostová Žádný komentář

Office Delve pojmenovává jednotlivé karty na základě stanoveného souboru pravidel. Tento článek čtenáři přiblíží, podle jakých klíčů vytváří pojmenování karet pro dokumenty vytvořené v jednotlivých Office programech (Office Word, Office Excel a Office Power Point).

 

OFFICE WORD

Pro dokumenty zpracované v Office Word jsou to tato pravidla:

Office Delve rozhodne o nadpisu souboru na kartě na základě použitých nadpisových stylů v dokumentu:

 1. Nadpis použitý na základě nadpisů, které mají formát podle jednoho ze Stylů Nadpisu
 2. Nadpis je vygenerovaný na základě nadpisů v dokumentu, které mají formát Nadpis 1
 3. Nadpis je vygenerován za pomocí testování slov, které obsahují velká písmena. Přesto, že jsou v dokumentu použity styly Nadpisů, může Delve vybrat jako vhodnější nadpis dokumentu slova, která jsou zvýrazněna či napsána velkým písmem.
 4. Pokud Delve nenalezne v dokumentu žádný záchytný nadpis, či zvýrazněná slova nazve kartu titulem úložiště, kam byl vložen a přidá název souboru. (např. SharePoint_informacni_clanek)

Pokud chce uživatel změnit vlastnosti názvu je to možné. Ručně zadá název, který Delve vyhodnotí jako hlavní. A to za pomoci desktopové aplikace Office Word, kde zvolí záložku vlevo nahoře nazvanou SOUBOR, na té klikne na záložku INFORMACE a zde pod nadpisem VLASTNOSTI změní Název dokumentu.

 

Delve

Pokud je název souboru ve vlastnostech prázdný zvolí Delve jako nadpis název souboru – tedy název, pod kterým je soubor uložen.

 

OFFICE POWER POINT

Pro dokumenty zpracované v Office Power Point jsou to tato pravidla:

I u Power Pointu vybere Office Delve nadpis souboru na kartě na základě použitých nadpisových stylů v prezentacích.

Pokud tedy uživatel použije některou z výchozích šablon Power Pointu pak ho nadpis, který Delve vygeneruje, nepřekvapí.

 1. Delve vygeneruje nadpis karty podle nadpisu na úvodním slidu prezentace

TIP AUTORKY ČLÁNKU: nevytvářejte úvodní slidy Vaší prezentace jako děkovné nebo obdobné jako jsou na samotném konci prezentace. Dodržujte takovou strukturu, která je běžná – tedy na prvním slidu název prezentace dle toho, čeho se bude týkat, poté následují ostatní slidy (obsah prezentace, případné poděkování atd.)

 1. Pokud úvodní slide neobsahuje nadpis nebo název prezentace vygeneruje Delve Nadpis z prvního slidu, který následuje po slidu úvodním.
 2. Opět platí to samé jako u Office Word, i přesto že prezentace obsahuje nadpisy, může Delve vygenerovat jako nadpis karty ty slova, která jsou v prezentaci zvýrazněna velkými písmeny.
 3. Pokud Delve nenalezne žádný záchytný nadpis ani zvýrazněná slova volí v tomto případě název „PowerPoint_prezentace“ nebo ten název, pod kterým byla prezentace uložena do SharePoint.
 4. V případě, že tedy uživatel nenastavil název souboru ve vlastnostech prezentace (stejný způsob jako u Office Word) zobrazí Delve jako nadpis název, pod kterým je soubor uložen.

 

OFFICE EXCEL

Pro dokumenty zpracované v Office Excel bude Delve pro názvy jednotlivých karet používat názvy, pod kterými jsou jednotlivé soubory uloženy. A to opět za předpokladu, že uživatel nevyplní Název ve vlastnostech dokumentu. Ten se i u Office Excel mění stejným způsobem jako u Office Word.

 

Co z toho plyne?

Office Delve obsahuje nástroj, který generuje Nadpisy jednotlivých karet podle jednoduchého klíče, který je popsán v tomto článku. Každý uživatel tedy po přečtení článku ví, jaké nadpisy může u dokumentů očekávat a jak jejich vygenerování může ovlivnit.

Zanechat komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyzkoušejte si ZDARMA O365

Office 365

Office 365

Návody a rady, které na webu nenajdete

Nechte si jednou týdně zasílat zajímavé návody a rady, které na webu nenajdete. Přidejte se k našim odběratelům a šetřete, díky našim radám a tipům, svůj čas.

Sledujte nás na Facebooku

Stáhněte si ZDARMA E-book

Stáhněte si ZDARMA E-book, jak na Office 365. Dozvíte se, jak pracovat s knihovnami dokumentů na Vašem pracovním webu v SharePointu a mnoho dalšího.

Sledujte nás na Facebooku

Chcete ve svém zaměstnání růst a zvyšovat svou praxi? Sledujte nás také na Facebooku. Vzdělávejte se moderně, vzdělávejte se online a zajistěte si tak náskok před ostatními. Každý den nové příspěvky.